Azar Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefon kullanıcıları için günümüzde birçok uygulama söz konusudur.  Bu uygulamalar cihaz özelliklerine göre değişebilir. Ayrıca işletim sistemi gibi kriterlere göre de kullanılabilmektedir. Ancak yazılımlarda temel amaç insanların daha iyi zaman geçirmesidir. Ayrıca bazı uygulamalar pratik açıdan da epey fayda sağlayabilir. Geniş bir kitle tarafından kullanılan Azar uygulaması da bu dikkat çeken eğlenceli sosyal uygulamalardan biridir. Başka kişilerle görüntülü konuşmak için bu uygulamayı ücretsiz şekilde indirebilir ve güzel zaman geçirebilirsiniz.

Azar Uygulaması Özellikleri

Azar uygulaması özellikleri bu alanda yeni kullanıma başlayacak kişiler için merak edilen bir konudur.  190’dan fazla ülkede insanla konuşma imkânı vermesi ve başka kişilerle arkadaş olmanıza yardımcı olma gibi özelliklerle beğenilen bir uygulamadır. Azar uygulamasının bazı diğer özellikleri de şöyle sıralanabilir:

 • Dünya üzerinde toplam 100 milyondan fazla indirme rakamlarına sahiptir.
 • 20 milyarı geçen eşleşme sayısı
 • Wi-Fi ve 3G-4G üzerinden görüntülü sohbet kurma imkânı
 • İstenilen cinsiyet ve bölgeye göre tercih yapılması ve eğlenceli sohbetlere katılma fırsatı.

 • Görüntülü sohbet sırasında ektikonlar, kostümler ve filtrelerden yararlanarak daha güzel sohbet etme imkânı
 • Yeni arkadaşlar bulma ve onları arkadaş listesine ekleme, yeni insanlar tanıma fırsatı
 • Başka kişilere anlık mesaj iletme, videolu arama yapma imkânı
 • Yabancı dillerde de çeviri özelliği ile kolay anlaşma imkânı
 • Kullanım sırasında rahatsızlık veren kişilerin hesabını engelleme

Azar Uygulaması Nasıl Kullanılır?

Azar uygulamasını kullanmak basit bir işlemdir. Bunun için öncesinde telefonunuza programı indirmeniz gerekir.  Cihaza yükleme işlemini Google Play üzerinden ya da birçok farklı internet sitesinden bulabilirsiniz. Ücretsiz şekilde cihaza kurulum tamamlanır. Bu işlemden sonra mail adresi ile kayıt yapılarak uygulamaya geçilir. Diğer insanlarla sohbet etmek için parmak kaydırma yapmak gerekir. Dünyanın geri kalanı ile bu şekilde sohbete başlayabilirsiniz. Bu sırada Facebook ile de bir hesap oluşturmak mümkündür. Yani sosyal medya ile bağlantılı şekilde de işlem olabilir.

 • Kayıt işlemi tamamlanması sonrasında profil resmi isteğe göre eklenebilir.
 • Rastgele insanlarla sohbet etmeye başlamak için ekranı sola doğru kaydırmak gerekir.
 • Sesli ve görüntülü konuşma bu şekilde başlar. 10 dakikadan fazla gerçekleşen görüşmelerde puan beğeni gibi artılar da vardır.

Kişisel Bilgiler Korunuyor mu?

Azar uygulamasında kişisel bilgiler gizlilik politikası gereği korunmakta ve başka kişilerle paylaşılmamaktadır. Yani profilde oluşturulan bilgiler, siz görünmesini istediğiniz kadar görüntülenir ve kontrol dışında bir paylaşım olmaz. Ayrıca diğer kişilere kiralama, satma ve paylaşma gibi işlemler de söz konusu değildir. Ancak bu noktada önemli bir uyarı yapmak gerekir. Görüntülü konuşma sırasında hassas bilgilerinizi diğer kişilerle paylaşmamanız gerekir. Bunlardan kaynaklanan zararı uygulama üstlenmemektedir.

Azarla ilgili daha fazlası için Facebook Azar hesabı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.