Ankara’nın En İyi Psikologları Kimlerdir?

İnsan davranışlarını gözlemleyen ve davranışlarda oluşan bozuklukların tanısını koyan ve tedavi eden kişilere psikolog adı verilmektedir. Normal dışı oluşan davranışların belirlenmesini sağlayan psikologlar, gerekli tedavi şekilleriyle bu sorunlar üzerinde iyileştirmeler sağlarlar.

Psikolog üniversitelerin fen-edebiyat fakültelerinden mezun olmuş kişilere verilen isimdir. 4 yıllık eğitim sonunda kişiler psikolog unvanı alırlar. Görevlerinde psikiyatristlerle birlikte çalışmalarını sürdürmektedirler. Özellikle hastalarının tedavisini ilaç tedavisiyle sürdürmek için, psikiyatristlerle birlikte hareket ederler. Psikologlar sorunun çözümünde bilgi toplama, analiz etme, araştırma, durumu engelleyici yönde stratejiler geliştirme vs. kullanabilirler.  Bu şekilde insanların yaşadıkları sorunun çözülmesinde ve kişinin eski sağlığına kavuşmasına yardımcı olmaktadırlar.

Günümüzde Ankara’da toplumun büyük bir kısmı psikologları tercih etmektedir. Kişilerin sosyal hayatında rastladığı sorunlara karşı en etkili cevapları ancak bir uzmandan alması mümkündür. Bu şekilde daha sağlıklı kararlar ortaya çıkarken, kişinin ruhi bunalımdan kurtulması sağlanır. Ayrıca kişinin durumunun kötüye sürüklenmesini de psikologlar engellemiş olacaktır. Bu yüzden sorunun başlangıcından itibaren herkese psikolog hizmeti alması önerilmektedir. Çünkü bu hem kişinin kendisi için, hem de çevresi için yerinde bir karar olacaktır.

Ankara'da psikolog tedavisi gören hasta

Özellikle günümüzde oluşan sosyal ve psikolojik sorunlar, iniş çıkışlı dönemler ancak bir psikolog yardımıyla atlatılabilmektedir. Bu yüzden kişilerin bu dönemleri yalnız başına atlatmaları tavsiye edilmez. Bunun gereği olarak ise mutlaka bir uzmandan yardım geçirmeleri tavsiye edilmektedir. Çünkü ancak zor dönemlerin gerçekten atlatılabilmesi bu şekilde mümkün olacaktır. Psikologların görevleri sahip oldukları uzmanlık alanlarına göre farklılıklar göstermektedir. Psikolog adı altında gelişim, klinik, eğitim ve endüstri psikoloğu olarak görev yaparlar. Ankara’da bu hizmeti uygulayan ve şehrin en iyi psikologları olarak görülen psikologların olduğu bilinmektedir.

Psikolog Ankara:

Ankara’da en iyi psikolog sitesi olan psikologankara.org, psikolojik sorun yaşayan birçok hastasını kabul etmiş ve onlara yardımcı olmuştur.  Özellikle hem ergenlerde, hem gençlerde psikolojik olarak destek tedavisi uyguluyor. Kişilerin hayatlarındaki en önemli dönemeçlerden sayılan okul dönemi için çocukların yaşadığı problemlere çare oluyor.

Seda Didem Erken:

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu olan Seda Didem Erken, mesleğe 1999 yılında başladı. Çankaya’da Yankı Psikolojik ve Evlilik danışma merkezinde çalışmalarını sürdürmektedir. Kişilerin sosyal hayatında karşılaştığı sorunlara karşı, karşılıklı güven ve iletişim sözü veren uzman psikolog, pek çok hastası tarafından tavsiye edilen bir psikolog olmaktadır.

Ömer Tunç Kaya:

Atılım Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu olan Ömer Tunç Kaya, halen sosyal psikoloji alanında yüksek lisan eğitimine devam etmektedir. Psikolog ve aile danışmanı olarak Çankaya’da hizmet vermektedir.

Lütfi Atabey:

Ankara Gazi Üniversitesi Rehberlik ve Psikoloji bölümü mezunudur. 2003 yılında mezun olan Atabey, o günden bu yana çeşitli önemli kurumlarda görevler aldı. Psikoterapi çalışmalarına ise halen Ankara’da devam ettirmektedir.

Şükran Balcı:

Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunudur. Bu üniversiteden 2009 yılında mezun oldu. Madalyon merkezinde çalışmalarını sürdürmektedir. Özellikle aile terapisi, ilişki terapisi, evlilik terapisi, depresyon, travmalar ve kişilik bozuklukları üzerine çalışmaları bulunmaktadır. Şuan çalışmalarına klinik ortamında devam eden Şükran Balcı, pek çok bireysel ve aile çalışmasında yer almıştır.